komaromonline.sk

egy portál Komáromról és polgárairól

Sikeres komáromi versenyzők a Szlovákia kajak ergométer bajnokságán

Január 28-án a pozsonyi AVION bevásárlóközpontban tartották meg Szlovákia ergométer bajnokságát. A versenyzők 1000 és 200 méteres távon mérték össze erejüket, 13 éves kortól kezdődően egészen a veterán kategóriáig. A kadétok és férfiak kategóriájában a Szlovák bajnokságon részt vettek Dánia legjobb versenyzői is.

A komáromi Kajak és Kanoe Klubot a következő személyek képviselték: Koczkás Eszter (14 éves), a Ujvári Marko (kadét kategória, 16 éves), Botek Adam (férfi kategória), Dallos Jozef és Viszlai Igor (veterán kategória).

A legsikeresebb versenyző a 14 éves Koczkás Eszter lett, aki mindkét táv szlovákiai bajnoka lett. A 16 éves kadét, Ujvári Marko 1000 méteren a második, majd a 200 méteres táv fináléjában a 8. helyet szerezte meg. Veteránjaink sem hagyták magukat megszégyeníteni, Viszlai Igor 1000 méteren a 2. és Dallos Jozef a 4. helyen végzett. Helyezéseiket a 200 méteres távon megcserélték: Dallos Jozef ezüstérmet szerzett és Viszlai Igor a 4. helyet foglalta el.

Koczkás Eszter a bajnok

A helyszínen jelenlevő nézők számára bizonyára élmény volt követni olimpiai bajnokaink teljesítményét is. Közülük a legjobb helyen Vlček Erik végzett, aki az 1000 méteres verseny fináléjában a 2. helyet szerezte meg, őt csak a dániai versenyző tudta legyőzni.