komaromonline.sk

egy portál Komáromról és polgárairól

Helyt álltak az Téli Szlovák Bajnokságon a KomKo fiatal úszói

A november 23-25-e között Alsókubinban megrendezett Téli Szlovák Bajnokságon kiválóan helyt álltak a KomKo úszóklub fiatal versenyzői a 11-12 évesek kategóriájában.

Berkes Tamara és Patus Keve egyéni rekordokat döntve nagyszerűen képviseleték egyesületüket és városukat az 50 úszóklub 245 legjobb sportolójának részvételével zajlott versenyen.

A pénteki versenyt – Keve 400 méter gyorson, Tamara 200 méter vegyesen – még kissé túlizgulták a gyerekek. Szombaton viszont Tamara 100 méteres mellúszásban ezüstérmes lett, vasárnap pedig 50 méter gyorson harmadikként, 200 méter mellen pedig másodikként csapott célba. 200 m vegyesen 8., 200 m gyorson 12. lett.

img_20161127_120226

Keve valamennyi gyorsúszó számban – 50, 100, 200, 400, 800 – rajthoz állt. Az erős mezőnyben egy-egy 9., 10., 14. és két 15. helyet szerzett. Javuló formája önbizalmat adhat neki a következő versenyekhez.

A fiatal versenyzőknek, edzőiknek és a klubnak gratulálunk!

(komaromonline.sk)

line

Na poslednom vrcholnom žiackom podujatí pre  kategóriu 11.-12. roč. žiakov, ktorým boli v dňoch 23.-25.11.2016 Zimné Majstrovstvá Slovenskej republiky v Dolnom Kubíne sa naši dvaja plavci predviedli svojimi najlepšími výkonmi.

Tamara Berkesová a Keve Patus, obaja plavci Plaveckého oddielu KomKo Komárno, svojimi výkonmi a zároveň osobnými rekordmi vo všetkých disciplínach, v ktorých štartovali a dokonca aj osobnými rekordmi v medzičasoch výborne reprezentovali svoj PO KomKo Komárno, školu a mesto Komárno v konkurencii 245 najlepších plavcov z 50-tich oddielov, klubov z celej Slovenskej republiky, ktorí sa na tieto M SR kvalifikovali.

img_20161127_112411

Po nervóznom začiatku v piatkových disciplínach Keve 400metrov voľný spôsob a Tamara 200 metrov polohový pretek si v sobotu Tamara v disciplíne 100 metrov prsia si vybojovala  výborným výkonom striebornú medailu. Ďalej v nedeľu si doplnkovej disciplíne 50 metrov voľný spôsob na prekvapenie súperiek vybojovala  bronzovú medailu a následne na 200 metrov prsia získala pre náš PO KomKo Komárno ďaľšiu striebornú medailu za 2. miesto!!! V disciplíne 200m PP obsadila 8.miesto a v na 200m voľný spôsob 12-te miesto.

Keve štartoval vo všetkých kraulových disciplínach, 50 – 100 – 200 – 400 – 800 metrov v osobných maximách. V konkurencii najlepších plavcov, ktorí sa kvalifikovali na ZM SR obsadil  9-miesto, 10-te, 14-te a  dvakrát 15-te miesto. Svojimi osobnými zlepšeniami získal potrebné sebavedomie do ďalších pretekov.

Obaja plavci spolu s ďalšími našimi mladšími plavcami si dokázali, že cieľavedomá a zodpovedná príprava prináša zaslúžené ovocie vo forme dosiahnutých výsledkov na  vrcholných  podujatiach. BLAHOŽELÁME  !!!